Tak to dopadne asi vždycky.

 

Nicméně PPU byli výborný. Menší esej sem si k tomu připravil.

Jít na Plastic People je vždycky radost. Když se k tomu přidá skutečnost, že v rámci XII. Žižkovského masopustu Plastici zahráli v kině Aero zdarma, začátek týdne se vydařil. Co na tom, že venku mrzne, až praští.

Ještě před koncertem jsou promítnuty 2 dokumenty. První, s názvem Kerhartice, přináší fragmenty z památné akce v Kerharticích roku 1981, kdy PPU předvedli komponovaný program „Co znamená vésti koně“. Několik dní na to stodola, v níž vystoupení proběhlo, lehla popelem — za přispění starostlivé StB. V druhém, nazvaným Vratislav Brabenec – Inventura 1979, pronikáme do života undergroundové komunity. Autoři se zde snaží i o jakousi dějovou linii, patrné je to především v pasáži, kde hrají Mejla Hlavsa a Václav Havel.

A pak už začalo to nejdůležitější. První tři písně jsem strávil ve frontě na Eggenberg, který zde točili za 10 Kč. Zdarma byly chleby se škvarkovou pomazánkou a cibulí. PPU byli vynikající jako vždy, a kdo to dodnes neuslyšel, má co napravovat. Pár slabších okamžiků představují zbrusu nové skladby z dílny Joe Karafiáta a Evy Turnové. V prvním případě slyším Pepovu kapelu Carnation a o druhém kousku se vyjadřovat ani nemá smysl. Zato když kapela nasadí unisono sága, violy, kláves a kontrabasu, to je potom zážitek! Jednou nohou, Podvlíkačky, Kanárek, Spáč. Eman Kandl žene kapelu jednoznačně rockovým stylem, i když je schopen rozehrát bubny i jazzově. Největší hvězdou je však tento večer Vráťa Brabenec. S šesti křížky na krku se pokládá do svých sól tak divoce, až mu šedivá kštice na hlavě poskakuje. Show příjemně ubíhá, a náhle je tu konec. Něco přídavků – Elegie, Podivuhodný mandarín, večerníček Jó, to se ti to spí, Muchomůrky bílé a jdeme domů. Ale tohle nebylo jen takové obyčejné vystoupení, protože v sále byl přítomen Kanaďan Paul Wilson, někdejší plastický zpěvák – ještě z éry Velvetů.

Ve středu posezení s Heather a Stromařem ve Fantazii, Jeskyňce a zakončení v nonstopu. Heather chce překládat příběh Plastiků do angličtiny. Se Stromařem zase totál. Akorát je člověku zle. Čtvrtek v Mušli na topless obsluze. Co dodat? V pátek svátek u babči a víkend proválenej u našich. No nic moc celkem.